Mistrovství světa ve výkonu kníračů ISPU   Wyhl 2006

Na letošní M.S. ve výkonu kníračů jsme se nominovaly z vylučovacích závodů z Ostravy – Poruby a protože jsem byla těhotná a při pořádání M.R. kníračů jsem byla 3 týdny po porodu, nemohla jsem se ho tedy zúčastnit,ale přesto bodově jsme byli na čtvrté pozici v české nominaci

.

ms062.jpg (96011 bytes)Opět naše moravská sestava zafungovala (kromě K.Lokajové, která již měla s Axem zadané zkoušky),tudíž se vyjíždělo po vlastní ose od Jardy Strnada z Hranic a cestou se přibírala Gabka Petrů. Baileys se letos podařilo nehárat a do auta se vešla velká přepravka,takže místa měl každý požehnaně. Radek dorazil v pátek večer,jelikož se v Německu pouze přemístil :-).

M.S. se konalo jako minulý rok v Německu v malebném městečku Wyhl, téměř na hranicích s Francií.ms063.jpg (77102 bytes)

Ihned v pátek byl oficiální trénink,takže jsme si pohrály na hřišti a taky si zakousaly, což na 20min na celou českou výpravu není tak moc, a jelo se jeden za druhým.

Poslušnost s obranami jsme si vylosovaly v odpoledních hodinách v sobotu, poslušnost se letos vyvedla líp než loni,ale přesto dobře víme, kde máme silné mezery, prostě to Baileys odchodí, honem, honem, rychlou vysílačku, ať už má klid a už se třepe na obranu! Ta se letos taky povedla, takže jsme z „placu“ odcházely vcelku spokojené.ms064.jpg (65345 bytes)Největší radost jsme si ale udělaly v neděli na stopách, kdy Baileyska zastopovala krásných 94 bodů.

Nepopsatelně nás všechny překvapila atmosféra po ukončení stopy,kdy se diváci a ostatní přihlížející závodníci spontánně u nás zastavovali, gratulovali, fenu si hladili a přáli nám tak vysoké ohodnocení.
ms065.jpg (78753 bytes)
V letošní české výpravě jsme startovali ve složení Ivo Kyšák, Karel Kieweg, my – a obsadili jsme 3 místo v družstvech, a velmi nadějné nové závodnice s mladými psy – Eva Lettmayerová (výborná překladatelka!! :-) ) a Zuzana Miková.

Opět musím nezapomenout poděkovat za podporu lidem kolem sebe, protože uplynulý rok byl velmi náročný, jak z kynologického, tak rodinného života a přesto, pokud s Baileys už v jejím věku nebudeme startovat, bylo to krásné a úspěšné zakončení její vrcholové a sportovní kariéry.ms06.jpg (82548 bytes)

Veronika Staniová a Baileys Stanios

P.S.: Doporučujeme zakoupení a shlédnutí DVD z MS ISPU info na adrese:Alexandr.Sedivy@seznam.cz


ZPĚT