Mistrovství ČR ve výkonu kníračů 2007 a Speciální závod kníračů

 Mistrovství ve výkonu kníračů Jiřetín 2007

Sešel se rok s rokem a je tady opět setkání ve výkonu kníračů.
Loni byla účast velmi chabá, my jsme z důvodu narození Vojty také nemohli a tak jsme účast letos chtěli vylepšit.
Mistrovství se konalo již podruhé v malebném severočeském městečku Jiřetín za skvělého organizování manželů Konupkových a jejich přátel. Musíme vyzdvihnout jak skvělý průběh akce, tak velmi záživný večírek s tombolou a v neposlední řadě velkou podporu sponzorů s hodnotnými cenami.
Konečně se podařilo vylepšit účast na mistrovství kníračů ve výkonu tzv. speciálním závodem a tak se zúčastnilo mnohem více psovodů.Byly to kategorie (otevření kategorie podmiňuje účast minimálně 3 psovodů) IPO 1 stopy, IPO 1 poslušnost, IPO 3 stopy.
I když si myslím,že ještě stále mnoho psovodů a majitelů VK váhalo a nepřijelo a pejsků by jistě bylo, příští rok věřím,že účast bude krapet lepší. Je i vidět, že mnozí pokulhávají v obranách, ale že knírač má vlohy ke stopám a že poslušnosti se trénují,takže tyto kategorie jsou více žádané.
Tím,že zhruba od minulého roku pořádáme více akcí,kterých se zúčastňují zejména knírači, podařilo se nám z „našeho týmu“ a odvážných psovodů dát dohromady, řekněme moravskou výpravu.
Já bych za sebe řekla,že jsem nastoupila s Baileys spíše jako podpora pro ostatní, na feně je již vidět věk, pár měsíců po štěňatech a ucho po operativním zákroku, udělalo s Baileys,která poslušnost opravdu nemusí své, a než takovýto výkon až do konce, řešila jsem stav odstoupením. V kategorii IPO1 junior startovala Gabka Petrů s Uragánem v. Elberfeld, kde jsme měli všichni radost asi zejména na obraně, kde se řešilo spoustu nedostatků,které jistě nejsou u konce, ale výsledný výkon a umístění na 2.místě byl jen a jen k radosti nás všech a odměnou zejména Gabce za důslednost,vytrvalost a Radkovi za jeho práci. V kategorii IPO1 poslušnost soutěžily z moravy Maruška Lohrerová s Poli ze Šternberské strže a Pavla Zatloukalová s Ilusion Chov Pauli. Pro obě psovodkyně to byl i nervový nápor,svůj výkon s fenkami předvést před obecenstvem, tak vysokým a precizním hodnocením p.Hodka, a přesto nakonec obě obsadily stupínek vítězů, Maruška s Poli 2místo a Pavla s Irou 3místo.
Ve stopách IPO1 pak pokračovala Pavla s Irou, vystopovaly si hezkých 86 bodů a opět získali umístění na 3 místě a Zdeňka Stránská s Pirou ze Šternberské strže si vystopovaly 79 bodů a umístily se na 5 místě.Pro Zdeňku bylo dokončení stopy jistá satisfakce,protože Pira se rozhodla občas zlobit a tak práce a práce na stopách byla milou odplatou. Jako jediným psovodem-mužem byl v našem týmu Ruda Sochor s Ginem Stanios, který neměl odvahu startovat v juniorech a definoval svůj start v kategorii IPO3 slovy:“…přece nepojedu přes celou republiku na vlastní stopu IPO1….“ J , a tak se mu start a dřina na stopách vyplatila, i když škoda konce stopy a posledního předmětu, se 71body skončil na krásném 2 místě. Taktéž Maruška s Poli, jako záchranář, nemohla se nezúčastnit stop, a tak s 86body a moc hezkou stopou se stala vítězem kategorie IPO3 a Gabka, se Carah Stanios, která sice měla natrénováno, ale start s oběma psy a nervičky zahráli své, a tak s minimálními body,ale přece, se Gabka s Carah umístila na 3 místě.
V neposlední řade nemůžeme jen vyzdvihovat práci s VK a tak Zdeňka vzala s sebou „babičku“ MK černostř.Sisinett CharNett.A zůčastnila se kategorie ZMMP 1. Všichni jsme drželi palce, poněvadž tak jako u Baileys, i u Sisi byl věk viditelný a tak dobojovaly soutěž na 11 místě.
Jako doprovod a podporu jsme měli Radka, který dorazil přímo z práce, umožnil jak nám,tak některým startujícím a účastněným trénink a Katku Zwillingovou, která letos z důvodu těhotenství již nemohla startovat a tak jsme jí naložili do auta a dovezli si jí sebou.
Byl to moc hezký výlet, hezký závod a já všem děkuji za odvahu a věřím,že příští rok nás v různých kategoriích bude startovat mnohem více.

Startující Stanios zleva Carah, Baileys a Gin

Uragan v Elberfeld

Uragan stopa   Uragan Elberfeld a poháry

Ilusion

Baileys

Baileys
Spec.závod poslušnost IPO1 Spec.závod IPO1 stopy Morava team Junior IPO1 Vítězové stop Speciální závod IPO3  Startující Stanios zleva: Carah, Baileys,Gin