Hranice červenec 2008

VÝCVIKOVÝ KURZ HRANICE NA MORAVĚ
Ing.Lucie Rulfová
V době od 5. do 13.7 2008 se konal v místě již tradičních výcvikových víkendů kurz, vedený Veronikou Staniovou a Radkem Parolkem. Kdo již byl, nebo bývá účastníkem zmíněných víkendů, nebyl překvapen vysokou kvalitou a intenzitou tréninků.
Akce probíhala na kynologickém cvičišti v Hranicích na Moravě a přímo tam byli ubytovaní i psovodi se svými psy, někteří z nás sebou vzali i děti, popřípadě jiné členy rodiny. Pro „dvounožce“ byly k dispozici čtyřlůžkové pokoje a společenská místnost s kuchyňkou. Péče o žaludky a mlsné jazýčky nás všech bylo perfektně postaráno, na výběr bylo stále několik druhů hotových jídel, zkrátka, spokojený byl každý. Naši čtyřnozí kamarádi byli ubytováni v prostorných odkládacích kotcích, nebo, ti zhýčkanější, na pokoji s páníčkem.
Výcvik se přizpůsoboval individuálním potřebám psovodů, nebo zkouškám, které měly proběhnout na konci kurzu. Trénink začínal ráno, odjezdem na stopy, poté následovala poslušnost, k večeru proběhly obrany a popřípadě opět poslušnost. Veronika Staniová byla plně vytížená celý den, každému se ochotně věnovala, vysvětlovala,…byla stále ve stoprocentním nasazení. Uznání a dík patří jistě i Radku Parolkovi, vždyť především na práci figuranta je odvislá kvalita tréninku, která je v jeho případě na profesionální úrovni.
Kurzu se zúčastnilo 12 psovodů a 17 psů různých plemen. Nejpočetnější byli samozřejmě velcí knírači, dokonce i dva velcí pepř a sůl. Dále malí knírači, boxeři, samojed. Na tréninky obran dojížděli během týdne psovodi z různých koutů Moravy, zejména s německými ovčáky.
První série zkoušek, podle mezinárodního zkušebního řádu, proběhla v pátek, rozhodčím byl pan L. Šimek, v sobotu se konaly zkoušky podle NZŘ, posuzoval pan M.Endlicher. I když se zrovna někomu nedařilo, i pes někdy nemá tu správnou náladu či kondici, atmosféra zkoušek byla pohodová, rozhodčí příjemní a počasí nám přálo, i když jsme si představovali trochu méně sluníčka.
Závěrem bych ráda zmínila skutečnost, bez které by se podobná akce nezdařila, a to všechny ty nadšené lidičky, ať už v roli organizátorů, nebo účastníků a samozřejmě jejich psy. Zkrátka, sešla se bezva parta spřízněných duší…

ing.Lucie Rulfová
www.zbenovaerbu.wbs.cz
 


zkoušky splnili:
NZŘ
ZZO VK p+s Enzo Ferrari dog love Z´Eridanu Miriam Butyková,SK
ZZO VK p+s Atara Enel Fenomen
ZZO Box Hoss Orion chov Roman mandok-14let
ZM Box Marco Alfa Pol Pavla Zůbková

IPO
BH VK p+s Atara Enel Fenomen Miriam Butyková, SK
BH Box Anita Fender Eda ing. Lucie Rulfová
FPr 3 FO Brock Au-Auriga Brie MVDr.Vlasta Vagerová
IPO V VK Grand Ghost Radinie Renata Nováková
IPO 1 VK Hilton Stanios Radoslav Parolek