Výcvikový víkend s knírači Hranice na Moravě

26.-28.1.2007


Výcvikový víkend Hranice na Moravě s knírači
26.-28.1.2007

Poslední lednový víkend jsme tak trochu na popud svých známých kynologů zorganizovali v areálu ZKO Hranice n. Moravě výcvikový víkend.

Na organizaci, jsme se snažili co nejlépe připravit a k tomu nám napomohl právě náš známý Jarda Strnad, který nám zpřístupnil „jejich“ areál ( ZKO Hranice na Moravě), který byl čerstvě po kolaudaci. I když částečně podmínky byly tzv. sparťanské a to díky mrazu a zimě, která se dostavila, ale i tak jsme tento kynologický prostor plně využili a obdivovali.

Průběh výcviku a celé akce jsme společně zajišťovali s Martinem Uřičařem a jeho přítelkyní Renátou, která všem zajišťovala teplé občerstvení a kuchyň.

V pátek, ihned po příjezdu proběhl první trénink obrany, kdy psům nevadilo ani umělé světlo reflektorů a poté jsme po večeři přistoupili ke společnému seznámení se a diskuzí o našich čtyřnohých přátelích a názorů, co každý od tohoto setkání očekává.

V sobotu ráno po snídani jsme se rozdělili do dvou skupin, jedna těch zkušenějších psovodů a psů, kteří již svůj výkon mají vyšší – na tu striktně dohlížel Martin a druhou, kde se sešli mladí psi, štěňata a psovodi, kteří se ze sportovní kynologií teprve seznamovali.

Tato disciplína nám zabrala celičké dopoledne až do doby oběda, avšak na obou stranách přinesla spokojenost a vyčerpávající informace.

Po návratu z obědu se rozjeli obrany, k dispozici byli oba figuranti a tak všichni psi měli dostatek prostoru zakousat a potrénovat na oba dva ( Radka i Martina), opět se ukázala u mladých psů, jak je vhodná kruhovka, kde si někteří jedinci navzájem zvedli sebevědomí.

Takto se pokračovalo až do 20h.

Celé sobotní výkony byly natočeny na kameru, bohužel, některé více, jiné méně, a tak se sobotní večer změnil ve sledování materiálu a diskuze, jak se jednotliví psovodi a psi projevují při výcviku.

Nedělní dopoledne se opět neslo v duchu poslušností a následovala obrana,která ale byla přizpůsobena psovodům, kteří dojeli z větší dálky a tak mohli v klidu odjet o něco dříve.Musím říci, že i přes trému, aby byla spokojenost u všech, se tato akce zdařila, psovodi i psi byli spokojení, tréninky probíhaly v maximální možnosti se psům věnovat a přístupu k nim a psovodům. Spojení mne, Radka a Martina se zdá býti taky úspěšné a tak tato akce nebyla zdaleka poslední. Již nyní mám v hlavě další víkend a letní akci ve Zbraslavi, kterou pořádáme ve stejném složení.

Abychom se dostatečně mohli dvojici pes-psovod věnovat, omezujeme proto počet psovodů na jednotlivých akcích. Jestliže vás naše akce zajímají, sledujte plány a zavčas se popřípadě přihlaste.Tohoto víkendu se zúčastnili:

Vendula Takáčová - Něm. doga Agáta

Martin Nerad - AST Arwen

Pavla Zatloukalová - VK Ilusion Chov pauli

Gabriela Petrů - VK Uragan v. Elberfeld

Rudolf Sochor - VK Gin Stanios

Jana Malinská - VK Highlander Pip Strážce klidu

Jarmila Sobotková - VK Chesterfield Pip Strážce klidu

Markéta Šifaldová - VK Kleopatra Qeen Dvomaro

Denisa Vrabová - VK Angelina Jolie Dvomaro

Veronika Staniová - VK Lady v. Kossower Land

Karel Černoch -BOM Sally Alph. Bohemia

NO Dove Gymor

Michaela Rivcová BOM Axel Black Antea

BOM Brix Kajexa

Jaroslav Kukula BOM Arna Alukuk

Radka Pavličková NO

Radek Koza BOM Amir psovod PČR

Tomáš Zelinka NO psovod PČR
 
 

Highlander Pip Strážce klidu Chesterfield Pip Strážce klidu Highlander Chesterfield

doga Agáta... BOM Amir Cleopatra Qeen Dvomaro Ilusion Chov Pauli

Gin Stanios Uragan v.Elberfeld Uragan Angelina Jolie Dvomaro

Napsali o nás : http://www.velkyknirac-aprocne.com/akce/vikendhranice/hranice07.htm
 

ZPĚT