Výcvikový víkend s knírači Hranice na Moravě

1.-3.6. 2007

jako tradičně se výcviková akce konaná v Hranicích vydařila. Sjelo se a ukázalo 11 VK a také se poštěstilo a v sobotu se sjely všechny holčičky po tatínkovi Xandinovi v. Elberfeld a bylo vidět,že se máme nač těšit.Černé fousatce doplnili skorovlk Lump a 8 NO, boxer a 2 AST.
V pátek proběhly poslušnosti,probíraly se zkušební řády a následovala obrana po 2 kolech až do tmy....
V sobotu kupodivu měli všichni účastníci zájem o stopy a tak se jelo,ti,kteří svou práci odvedli odjížděli zpět na cvičiště,kde je již čekala jako instruktor poslušnosti Hanka Jindřichová a každý jednotlivě nastupoval na poslušnost,kde se zejména řešila motivace,ovladatelnost a aporty, radilo se zájemcům o vykonání zkoušky v dalším dnu co si mohou a nemohou na zkoušce dovolit,jak sobě a psu pomoci. Po dobrém obědě opět patřil plac figurantovi-Radku Parolkovi,který kupodivu ve svižném pohybu zvládl odfigurovat všechny jedince a je nutno podotknout,že pokud potřebovali delší čas,nic se nezkracovalo a byli na place i 20min.
Podařilo se,že se sjeli majitelé všech pěti fen,které doposud jsou po Xandinovi,sice nepřesáhli věk 4 měsíců,ale pohybující se strejda s kůží byla pro všechny strašně imponující a bojovná věc.....
V neděli se opět vstávalo v 6h,nástup na zkoušky IPO/VPG byl v 7h, odjezd na stopy..... Nezkouškující odjeli s Hankou taktéž na stopy.
Z kurzu bylo 6 zkoušek-FPr2,2xIPO V,2x IPO1,FPr 1. Všichni měli na stopách štěstí,popršelo,terény výborné,takže spokojenost se dostavila . Po poslušnosti nás opustila jedna IPO 1 a tak k obranám přistoupili jen 2 IPO V,které taky obranu zvládli.
Po zkouškách si všichni opět zakousali,psovodi i psi unavení prací,dojmy už měli myšlenky na návrat k domovu.
Nesmím opomenout VELKÝ DÍK pro Pavlu Zatloukalovou,jejíž VK má v této době štěňata a Pavla přesto s námi jela,starala se o veškerou stravu,byla velmi milá a taky Gabku Petrů,které,když jí to čas dovolil, byla opět pravou rukou jak nás, tak Pavly.

tito VK splnili zkoušky z výkonu:

York Star Radinie IPO V
Gin Stanios FPr 2
Xandino v. Elberfeld IPO V
Uragan v. Elberfeld IPO 1 všechny holčičky s tatínkem Xandinem York Star Radinie Xandino v. Elberfeld Grand Radinie juniorky v první kruhovce
Hanka - instruktor

  Veronika - stopy Radek Parolek - figurant

Dana a Cherryl Radinie

Ruda a Gin Stanios

Chenny, Champ´Xandina Stanios, Chilli, Chutty

Renáta a Grand Radinie

Pavel a York Star Radinie

Hanka a Xandino v.Elberfeld

Gabka a Uragan v. Elberfeld

Uragan v.Elberfeld a Gabka Uragan

Petra a Boxerka Axa

Jana a NO Eny

Zlatka a NO Bořek

Líba a NO Monty

Markéta a NO Aris

 

Ebony a NO Megy

Wami a skorolvk Lump

instr.Hanka a NO Carrie


 

sourozenci Kittrichovi a jejich ASTxAPBT bílá Bucca a APBTčervený Drak


ZPĚT