Den velkého knírače 1.10.2005


První říjnový den se za slunečného počasí setkali příznivci plemene velký knírač na cvičišti ZKO v Hranicích na Moravě. Zatímco novopečení majitelé štěňat kníračů získávali informace ohledně přípravy psa na svod, výstavu a bonitaci pod vedením Kateřiny Borunské, starší psi s jejich psovody intenzivně procvičovali poslušnost.

Před obědem se pokusili štěněčí dorost a jejich páničci za pomocí Veroniky Staniové a Kateřiny Lokajové proniknout do tajů poslušnosti. A tak aportovali, odkládali, přivolávali co se dalo. Po náročném dopoledni všichni rádi spočinuli v klubovně u vynikajícího guláše, který dodal energii na odpolední výcvik. Oběd byl zakončen teoretickou přednáškou figuranta Ladislava Glogara, který se pokusil majitelům alespoň v krátkosti vysvětlit základní principy chování psa.

Od teorie je již jen kousek k praxi a tak se celé odpoledne na perfektně upraveném cvičišti střídali figuranti Ladislav Glogar a Jaroslav Strnad, aby pomohli všem, kteří mají zájem o výcvik velkého knírače v nácviku obrany.

Odpoledne se všech 10 majitelů kníračů se svými rodinnými příslušníky a celkem 15 psy vydali ke svým domovům.Děkuji Tímto členům ZKO Hranice ze perfektní servis, výcvikářům a figurantům za obětavou činnost na "place" a pevně věřím, že se opět příští rok setkáme.A kdo cvičil?
Veronika Staniová
Baileys Stanios

Elite Stanios

Lady

Kateřina Borunská
Gloris Remix

Lady Electric Radinie

Chanel Sluneční Paprsek

Renáta Fančová
E´Fatys Stanios

Gabriela Petrů
Carah Stanios

Uragan von Elberfeld

Františka Blatoňová
Aira z Bedýnky

Tereza Kimplová
Zorro Galant Radinie

Petr Holub
Ex Lex Radinie

Lubomír Toman
Dancing Girl Triumental

Kateřina Lokajová
Boss Stanios

Ax z Libějovického parku

Zbyněk Kučera
Britney Spears Radinie

ZPĚT